Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Rybniku-Niedobczycach

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach serdecznie zaprasza na Niedobczycki Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 czerwca w Parku im. H. Czempiela.

Tegoroczny Festyn wystartuje o godz. 15.00, a w programie znajdą się występy podopiecznych Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać m.in. zdolności wokalne, taneczne oraz instrumentalne. Na scenie zaprezentują się m.in. Mażoretki „Astra” i „Enigma”, grupy baletowe będące pod opieką Akademii Wokalno-Tanecznej „Kontrapunkt”, formacja Impuls, a także młodzi wokaliści, gitarzyści i fleciści. Ponad to w programie znalazł się występ muzyczny w ramach projektu Świetne Dzieciaki, kolorowa Holi Zumba ze Szkołą Tańca „Tańczymy” oraz zabawa taneczna z zespołem VIVACE.

Tegoroczna impreza obfitowała będzie w szereg atrakcji dla małych uczestników – Dom Kultury wraz z partnerami imprezy przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek. Od godziny 15.00 na dzieci czekały będą stanowiska warsztatowe zlokalizowane na terenie parku. Działania animacyjne poprowadzą Stowarzyszenie Uskrzydleni – PWD Niedobczyce (malowanie na folii i sensoplastyka), Klub Sportowy Rymer (rozgrywki sportowe), Nieformalna Grupa Rodziców „Słowacki” (namiot animacyjny – kolorowanki, puzzle, kręgle, malowanie buziek), WTZ „Latarnia 2” (biżuteria ceramiczna i wiklina papierowa), Fundacja Nido (ptaki do zawieszenia na drzewach), stowarzyszenie Nie dla Nudy (latawce), Kulturalny Domek (zabawy podwórkowe), Formacja Impuls, mażoretki „Enigma” (zabawy taneczne). Dla dzieci, które zaangażują się w prowadzone warsztaty i powiązaną z nimi grę terenową organizator przygotował upominki.

Poza tym na wszystkie dzieci czekać będzie dmuchany zamek (z którego korzystać będzie można bezpłatnie), popcorn, wata cukrowa. Dostępne będą również zagrody ze zwierzątkami w ramach mini zoo zorganizowanego przez Koło Hodowców Drobnego Inwentarza z Marklowic, a także zabytkowe samochody, które dzięki uprzejmości firmy Lubar zostaną zaprezentowane w Parku. Chętni będą mogli skorzystać z darmowego badania wzroku u Doktor Marchewki. Na parkowych alejkach będzie można spotkać również retro wózek klubokawiarni Żołty Młynek z lodami rzemieślniczymi.

Dom Kultury w Rybniku – Niedobczycach serdecznie dziękuje wszystkim partnerom imprezy
za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia.  

 

PARTNERZY:

Stowarzyszenie Uskrzydleni – PWD Niedobczyce http://uskrzydleni.pl

Klub Sportowy Rymer http://www.rymer.rybnik.com.pl/

Fundacja Nido http://fundacjanido.pl/

NGR „Słowacki”  https://www.facebook.com/groups/624210537970986/about/

WTZ „Latarnia 2” https://www.facebook.com/PSONI-Warsztat-Terapii-Zaj%C4%99ciowej-2-Latarnia-644105729024794/

Stowarzyszenie Nie dla Nudy

Kulturalny Domek https://www.facebook.com/kulturalnydomek/

KHDI Marklowice https://www.facebook.com/KHDI-Marklowice-457932434621350/

Żołty Młynek https://www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia/

Fundacja Galeria Techniki Lubar https://www.facebook.com/Fundacja-Galeria-Techniki-Lubar-1657933547796209/

Doktor Marchewka https://doktormarchewka.com/

Śląskie Perły https://www.facebook.com/SlaskiePerly/

Świetne Dzieciaki https://www.facebook.com/groups/1741820282496071/

Rybnik ReWITA https://www.facebook.com/rybnikrewita/

Comments are closed.