Zwycięzcy XXVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU ORKIESTR DĘTYCH „Złota Lira” Rybnik 2018 oraz IX OTWARTEGO MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI MAŻORETEK „ZŁOTA LIRA” RYBNIK 2018

W miniony weekend, w ramach Dni Miasta Rybnika odbył się XXVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Lira” Rybnik 2018. Wydarzenie to uświetniły liczne koncerty z udziałem orkiestr dętych oraz pokazy zespołów mażoretkowych.

Nad przesłuchaniami konkursowymi trzynastu orkiestr czuwało jury w składzie: Alojzy Kopoczek /Polska/ – Przewodniczący, Adam Hudec /Słowacja/, Tadeusz Folwarczny /Niemcy/, Jorgos Minas /Grecja/, Remenyi Laszlo /Węgry/, Georg Weiss /Polska/, Marian Wolny /Polska/.

Laureatami zostały:

III MIEJSCE:

Sunny Band z Godowa

II MIEJSCE

Wrzesińska Orkiestra Dęta

I MIEJSCE oraz GRAND PRIX FESTIWALU „ZŁOTĄ LIRĘ – RYBNIK 2018”

Dechovy Orchester Hana Unicov

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Zachęcamy do zapoznania się z protokołami.

ZL 2018 PROTOKÓŁ ORK

W ramach Festiwalu odbył się również IX OTWARTY MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI MAŻORETEK. Jury w składzie Elżbieta Podejko-Duda (Przewodnicząca) Małgorzata Płóciennik, Grażyna Gregorczyk przyznały następujące nagrody startującym grupom Mażoretek:

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII MŁODSZEJ:

Mażoretki „Tęcza III” Racibórz – choreograf: Aldona Krupa-Gawron

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII STARSZEJ:

Formacja taneczna „Enigma” Rybnik-Niedobczyce – choreograf: Michalina Michalik-Newe, Karolina Pęcherczyk

Mażoretki „Holdfény Mazsorett Csoport” Sátoraljaújhely (Węgry) – choreograf: Ujjné Schneider Hedvig

III MIEJSCE W KATEGORII MŁODSZEJ

Mażoretki „Sunny” Kopřivnice (Czechy) – choreograf: Tereza Matĕjkova

II MIEJSCE W KATEGORII MŁODSZEJ

Formacja Taneczna Enigma „Mini Enigma” Rybnik-Niedobczyce – choreograf: Michalina Michalik-Newe, Karolina Pęcherczyk

Formacja Taneczna Enigma „Baby Enigma” Rybnik-Niedobczyce – choreograf: Michalina Michalik-Newe, Karolina Pęcherczyk

I MIEJSCE W KATEGORII MŁODSZEJ

Mażoretki „Astra II” Rybnik-Niedobczyce – choreograf: Monika Góralska

III MIEJSCE W KATEGORII STARSZEJ

Mażoretki „Zara II” Racibórz – choreograf: Aldona Krupa-Gawron, Aleksandra Wojteczek

II MIEJSCE W KATEGORII STARSZEJ

Mażoretki „Astra I” Rybnik-Niedobczyce – choreograf: Monika Góralska

I MIEJSCE W KATEGORII STARSZEJ oraz GRAND PRIX FESTIWALU „ZŁOTĄ LIRĘ – RYBNIK 2018” otrzymuje grupa:

Mażoretki „Zara I” Racibórz – choreograf: Aldona Krupa-Gawron, Paulina MIłkoś

Zachęcamy do zapoznania się z protokołami.

Protokół Konkursu Mażoretek – Złota Lira 2018

Comments are closed.