Jazz zabrzmi w Niedobczycach
17 listopada br. o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach odbędzie się kolejna edycja „Jazzowej Zabijaczki”, podczas której wystąpią polskie i czeskie zespoły.
Podczas imprezy posłuchać będzie można: duetu B. Hołownia i W. Pulcyn z projektem „Henryk Wars – Songbook”, Hotsy Totsy Five (Czechy), SSBB z Rybnika oraz Stephen Markovic Gipsy Groove (Czechy).

Impreza to uczta nie tylko dla ducha, ale i dla ciała – w czasie jej trwania będzie można skosztować wyrobów wędliniarskich firmy Tomaszny.

Bilety w cenie 45 zł w przedsprzedaży oraz 55 zł w dzień wydarzenia do nabycia w sekretariacie DK lub na stronie biletyna.pl KUP BILET

Artyści:
Bogdan Hołownia/ Wojciech Pulcyn – Projekt Henryk Wars Songbook
Wydany na płycie projekt: Henryk Wars – Songbook to wybrane utwory wybitnego polskiego kompozytora w świeżych, jazzowych interpretacjach. Celem artystów jest przypomnienie prawdziwych pereł muzycznych XX-lecia międzywojennego. To propozycja pełna klasy, która trafi zarówno
do koneserów jazzu, jak i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem muzyki.
Bogdan Hołownia – to jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych, nazywany romantykiem fortepianu. Ceni sobie swingowanie oraz improwizację, jako środek spontanicznej kreatywności.
W Stanach Zjednoczonych aktywnie działał w środowisku jazzowym, dzięki czemu miał okazję współpracować z najwybitniejszymi muzykami m.in. z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. W marcu 2001 otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku za solową płytę Don’t Ask Why – piano solo. Został również laureatem Grand Prix Jazz Melomani w 2002 roku w kategorii artysta roku.
Wojciech Pulcyn – wybitny polski kontrabasista jazzowy. Zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach m.in. I nagrodę, wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie za kompozycję
na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlach, wyróżnienie na konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia) oraz wiele innych. Skomponował muzykę do spektakli: Transatlantyk Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia oraz Krzywa wieża Nadieżdy Ptushkiny (Teatr na Woli).

Stephen Markovic Gipsy Groove
Stepan Markovic Gipsy Groove – saksofonista Stephen Markovic z towarzyszeniem zespołu funky Gipsy Groove.
Stepan Markovic Gipsy Groove, zajmuje szczególne miejsce na liście projektów i koncertów w dyskografii Stephena Markovica. Zespół składa się z muzyków, którzy swoją muzykalnością potrafią zachwycić słuchaczy interpretacjami utworów m. in. Jamesa Browna lub legendarnego Gipsy Kings.
Štěpán Markovič należy do najwybitniejszych osobistości czeskiej sceny jazzowej. Towarzyszył podczas koncertów wielu znanym czeskim i światowym gwiazdom. Warto zwrócić tu uwagę na współpracę z Rayem Charlesem i Lizą Minnelli, a także… Billem Clintonem. Jego projekt „Stephen Markovich Gipsy Groove” przynosi nowe spojrzenie na muzykę – łączące różne gatunki muzyki.

Hotsy Totsy Five
Zwycięzca I Międzynarodowego Turnieju Jazzowych Tradycjonalistów w Gliwicach (2016). Zespół założony w 2002 roku I znany też jako Teens Jazzband Velké Losiny. To młody zespół koncentrujący się na autentycznej jazzowej interpretacji lat 20, 30-stych. Zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, w programach telewizyjnych radiowych, oraz współpracował z wieloma znanymi muzykami jazzowymi. Jednym z największych sukcesów zespołu jest regularne uczestnictwo w Birmingham Jazz Festival (od 2010 roku). Od 2009 roku organizuje programy poświęcone legendom jazzu, takim jak: L. Armstrong, B. Holiday, B. Beiderbecke, A. Hanshaw, J. Teagarden, S. Bechet, B. Goodman, etc.

South Silesian Brass Band
Zespół gra już ponad 38 lat. SSBB zaprasza do świata dixielandowej zabawy, która przybliża słuchaczom klimat Nowego Orleanu z legendarnych już czasów kiedy rodził się jazz.

Comments are closed.