Instruktor: Joanna Pawłowska (Akademia Mądrej Główki)

Zajęcia:

Czwartek godz. 16.00 – 17.00 (dzieci 2-6 lat)

Opłaty: 80 zł miesięcznie.

Sensoplastyka to zajęcia, których celem jest wspieranie kreatywności, samodzielności oraz umiejętności współpracy. U nas od najmłodszych lat dzieci uczą się samodzielnie tworzyć i doświadczać radości tworzenia. Udostępniając polisensoryczną, multikolorową, wielozapachową przestrzeń dla zdobywania doświadczeń twórczych i kreatywnych, wspieramy rozwój osobowości.
Sensoplastyka stwarza dziecku możliwość dostępu do wielu faktur i tekstur oraz daje do dyspozycji całą paletę barw. Dzieci doświadczają przemiany materiałów z sypkich na kruche lub kleiste. Obserwują zmiany zapachów, kolorów i faktur. Dzieci stają się artystami w naturalnym procesie twórczym, używając własnych środków wyrazu i czerpią satysfakcję z nowych doświadczeń.

Sensoplastyka opiera się na technikach arte terapeutycznych, sprzyjających rozwojowi osobistemu, ułatwiających utrzymanie koncentracji i relaksację. To technika przynosząca wymierne, zauważalne korzyści. Doświadczanie i przetwarzanie bodźców zmysłowych na różnych poziomach wewnętrznych i zewnętrznych (czyli z własnego ciała oraz z otoczenia) oraz swoboda ich przetwarzania przez układ nerwowy dziecka składa się na proces integracji sensorycznej. Dobrze rozwinięta integracja sensoryczna jest bazą do efektywnego wykorzystania zbieranych informacji podczas nauki, zabawy, czynności dnia codziennego oraz w funkcjonowaniu społecznym.

Skip to content